GÓRA STRONY

WYRAFINOWANY MINIMALIZM

O projekcie
powierzchnia: 120 m2
lokalizacja: Warszawa

Czerń, szarości, biel, jasne drewno. Oszczędne formy, prostota i nowoczesny design na najwyższym poziomie. Ten apartament, choć znajduje się w Warszawie, estetyką przywodzi na myśl raczej Tokyo bądź Kioto. Od progu wita nas ściana zdobiona subtelnym, stylizowanym motywem roślinnym. Strefie dziennej charakteru nadaje odważnie zastosowana czerń, zdobienie z lameli i duża ilość naturalnego drewna. Główną ozdobą tego ascetycznego wnętrza są ikoniczne, inspirowane lotem ptaka lampy wiszące Nigh Birds marki Brokis, projektu Borisa Klimka.

W sypialni króluje czerń przełamana chłodnym błękitem zasłon i jasnym tapicerowanym zagłówkiem łóżka, który dodaje przytulności. Do minimalistycznej łazienki w odcieniach szarości prowadzą przesuwne szklane drzwi w sypialni. Z wanny rozciąga się widok na zieleń za oknem.

Apartament utrzymany w duchu współczesnego minimalizmu, jest przyjemny dla oka, ponadczasowy i bezkompromisowy. Projekt został wyróżniony w prestiżowym konkursie European Property Awards 2019/2020 otrzymując nagrodę za najlepsze polskie wnętrze.