TILLA ARCHITECTS TO PRACOWNIA, POWSTAŁA Z MYŚLĄ O TWORZENIU WNĘTRZ NIESZABLONOWYCH.

Jesteśmy pracownią architektury wnętrz, założoną w 2013 przez Katarzynę Sławińską, absolwentkę Architektury Wnętrz Warszawskiej ASP. TILLA ARCHITECTS powstała z myślą o twórczych rozwiązaniach i przełamywaniu projektowych schematów. Wartości, które najbardziej cenimy w projektowaniu to przestrzeń, czysta forma, funkcjonalność i ponadczasowość. Kierujemy się doświadczeniem. Mamy rozbudowaną sieć kontaktów wśród wykonawców.  Śledzimy trendy. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy oczekiwania Inwestora i jego potrzeby.

Projektujemy tak, aby nasi Klienci od razu po pierwszym przekroczeniu progu nowych inwestycji, czuli się jak u siebie. By komfort użytkowania tworzonych przez nas przestrzeni towarzyszył im przez wiele lat.

Projektujemy:

  • wnętrza mieszkalne
  • wnętrza użyteczności publicznej
  • wnętrza biurowe
  • meble na indywidualne zamówienie

Prowadzimy  nadzory autorskie.

Działamy głównie na terenie Polski, koncentrując się na Warszawie i okolicach, ale prowadzimy również realizacje poza granicami kraju.

ZESPÓŁ

KATARZYNA SŁAWIŃSKA

architekt wnętrz, właściciel, członek Stowarzyszenia Architektów Wnętrz

Odkąd pamiętam, lubiłam rysować. Stąd wybór Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych , gdzie zainteresowałam się architekturą i grafiką. Ta pierwsza stała się moją prawdziwą pasją i sposobem na życie. Ukończyłam Architekturę Wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobyłam w cenionych warszawskich biurach projektowych, a w 2013 roku założyłam własną pracownię: Tilla Architects.

W projektowaniu lubię czystą formę, zwracam szczególną uwagę na architektoniczne przejścia. Gdy tworzę, zawsze coś wynika z czegoś – w moich projektach nie ma miejsca na przypadkowość. Lubię kontrasty,  zdecydowane zestawienia, różnorodność faktur, naturalnych materiałów. Szczególną uwagę zwracam na detal. Uważam,  że w pracy architekta kluczowa jest umiejętność słuchania, ponieważ często klienci sami do końca nie wiedzą czego oczekują, więc kwestia zrozumienia jest priorytetem w tym zawodzie, a przebywanie w wnętrzach które są zgodne z naszą naturą ma kojący wpływ na nasze życie, samopoczucie.

Prywatnie jestem miłośniczką motoryzacji, a w szczególności dwóch kółek. Niestety, ze względu na całkowicie oddanie się projektowaniu i nieustanny brak czasu, sprzedałam  motocykl, ale liczę że jeszcze do tego wrócę. Jazda po torze pochłonęła mnie do reszty i tęsknię za tym uczuciem. Sport zajmuje w moim życiu bardzo ważne miejsce. Od najmłodszych lat uczył mnie wytrwałości i przekraczania własnych granic, walki ze słabościami.

Interesuje się psychologią .

Kocham zwierzęta i mam trzy psy. Dwa z nich to przygarnięte psiaki, a niedawno do tego duetu dołączył szczeniak – jamnik, ponieważ absolutnie uwielbiam tą rasę.

ANNA SOBIECKA

architekt

Choć skończyłam studia na kierunku budownictwo, zawodowo wybrałam architekturę wnętrz, która daje mi poczucie dbałości o każdy detal. To moim zdaniem proces bardziej twórczy i pozwalający na większą kreatywność.

Tworząc, duży nacisk kładę na funkcjonalność. Oczywiście estetyka jest tez ważna, ale bez funkcji traci wartość. Lubię wnętrza w stylu scandi i boho. Mój styl projektowania określam jako prostota z charakterem. Lubię, gdy we wnętrzach pojawia się dużo zieleni – rośliny poprawiają nastrój i pomagają się wyciszyć.

Po pracy lubię spędzać czas na łonie natury. Wraz z córkami często wybieramy się na rowerowe wyprawy. Lubię podziwiać jeziora i góry.  Pozwala mi to w pełni wypocząć.

JULIA RAWERSKA

architekt wnętrz

Od dziecka chciałam być architektem wnętrz – pójść w ślady taty, który często pokazywał mi swoje projekty. Często wyobrażałam sobie metamorfozy miejsc, w których przebywałam. Wybór architektury jako ścieżki rozwoju był więc naturalny.

Cenię sobie styl loftowy i minimalizm, jednak zwracam uwagę na to, aby wnętrze było przytulne i by przyszli mieszkańcy czuli się w nim dobrze. Projektując, zawsze dążę do tego, by osoba, dla której powstaje projekt, utożsamiała się z proponowaną estetyką i dobrze odnajdowała się w zaprojektowanym wnętrzu. Jednocześnie zwracam dużą uwagę na funkcjonalność. Inspiruje mnie obserwacja otoczenia i architektury, prasa branżowa oraz rozmowy z inwestorami.

Odpoczywam trenując na siłowni pod okiem trenera personalnego, często sięgam po książki i podcasty o rozwoju osobistym, chętnie oglądam seriale kryminalne. Zawsze znajduję czas dla przyjaciół, którzy są dla mnie najważniejsi.

MAGDALENA ŻENIEWSKA

architekt wnętrz

Zawsze lubiłam rysować, a jednocześnie dobrze szły mi przedmioty ścisłe. Architektura pozwoliła mi połączyć te dwa obszary i towarzyszy mi do dziś.

W projektach cenię minimalizm. Uważam, że proste formy są najdoskonalsze. Tworząc, zawsze uważnie słucham klienta, poznaję jego potrzeby. Inspiracje czerpię jednak nie tylko z rozmów, ale także z otoczenia, które uważnie obserwuję – przede wszystkim z natury.

W wolnych chwilach lubię czytać i grać w gry komputerowe. Lubię fantastykę. Poza tym dużo czasu spędzam z moim synem. Cieszy mnie odkrywanie nowych smaków – lubię poznawać nowe miejsca na kulinarnej mapie. Cenię też podróże – szczególnie do Grecji i innych krajów z basenu Morza Śródziemnego.